• Hakkımızda

Zeytin bilindiği gibi bulunduğu bölgenin tüm karakterini yansıtan özel bir meyvedir. Dolayısıyla yetiştiği bölgenin iklimini hatta kendi çevresinde oluşan bitkilerin karakterlerini yansıtmaktadır.

 İyi bir zeytinyağı gurmesi zeytinyağını tattığında zeytinyağının bu özelliklerinden dolayı yetiştiği çevre koşullarının tamamını hissedebilir.Bundandır ki zeytinyağını tatmak, bir noktada zeytinin yetiştiği bölgeyi yaşamak ve hissetmektir.Kökleri 1946'ya dayanan EKİZ YAĞ özellikle ürettiği yağları, oksijen oranı Dünyanın en yoğun ve bitki çeşitliliği açısından da en zengin bölgelerinden biri olan başta Ege, Körfez ve Edremit yörelerinden özenle temin etmektedir.

Bundan dolayı da Türkiye ve Dünya pazarlarında özellikle tercih edilen bir marka olmuştur. Geçmişin geleneksel lezzetini günümüzün yüksek teknolojisiyle buluşturarak zeytinyağının geçmişten günümüze gelen lezzet ve sağlık yolculuğuna katkı sağlayan EKİZ YAĞ markası, 2014 yılında Küçükbay Grup bünyesine katılmıştır.

Orkide markasıyla yemeklik sıvı yağ sektörünün lider kuruluşu olan Küçükbay A.Ş. ailesine katılan, Lezzetin Doğalı EKİZ YAĞ, her geçen gün teknolojisini ve ürün çeşitliliğini geliştirerek yenilenmiş yüzüyle Ulusal ve Küresel bir marka olarak daha ileriye doğru yol alacaktır.